
De bouw
In 2003 kocht de Club Vin Rouge een perceel aan de Geldropseweg Mierlo. Dit was de plek waar eensLustoord Molenheide en later restaurant Lido
stond. Met deze aankoop werd de ondergrond verkregen waar de nieuwe te bouwen sociëteit van de club zou moeten komen. Voor het ontwerp van het gebouw werd gekeken naar het zeventiende eeuwse kasteel van Cheverny
. De keuze voor dit ontwerp stond voor Kasteel Molensloot
Kasteel Molensloot
© Hergé / Tintinimaginatio 2021
Tekening van de sociëteit in de tekenstijl van Hergé
CVR Magazine
Bouwtekening van het kasteel
CVR Magazine
Landgoed Molenheide in 2003, voor de bouw van het kasteel
De situatie na de bouw van het kasteel
De sociëteit op de Molenheide in Mierlo; gezien vanaf de Geldropsweg met op de achtergrond het Galgenven en in de verte de Strabrechtse Heide (foto: CVR Magazine)
Bij de opening van het gebouw werd op de gevel het logo van de sociëteit in bas reliëf aangebracht.
Wapen van de Club Vin Rouge zoals aangebracht in de gevel van de sociëteit (foto: CVR Magazine)
Indeling
Op de eerste etage is de grootste aanpassingen ten opzichte van het origineel doorgevoerd. De opvallendste wijziging is het vervallen van de koningszaal. Hiervoor in de plaats zijn de Royal Gleneagles Suite en de Sachter Wien Suite gekomen. Verder is er een sportcentrum ingericht met aansluitend de Ritz Paris Suite en de Adlon Berlin Suite.
Begane grond
|
|||
| 1. Ontvangsthal 2. Restaurant 3. Bioscoop | 4. Garderobe 5. Grote salon 6. Galerij | 7. Auditorium (kleine salon) 8. Bibliotheek 9. Leeszaal | |
Eerste etage
|
|||
| 10. Trappenhuis 11. Wapenzaal 12. Royal Gleneagles suite | 13. Sacher Wien suite 14. Reisbureau 15. Thuisservice | 16. Galerij 17. Sportcentrum 18. Ritz Paris suite 19. Adlon Berlin suite | |
Souterrain
|
|||
| 20. Trappenhuis 21. Keuken 22. Wijnkelder | 23. Garage | ||
De faciliteiten
Restaurant
De sociëteit beschikt over een hoogwaardig restaurant waar leden samen met gasten in stijl kunnen dineren. In de keuken wordt met ambitie en enthousiasme gewerkt aan eigentijdse en orginele gerechten waarbij veel inspiratie wordt opgedaan in de Italiaanse keuken.De menukaart bestaat uit dagverse, seizoensgebonden producten. De menu’s verschillen daardoor van dag tot dag.
In de rubriek Koken in CVR Magazine worden regelmatig recepten uit eigen keuken gedeeld. Kijk daarnaast in onze leeszaal een onder het kopje Eten.
Bioscoop
In de rechtervleugel een hypermoderne bioscoop ingericht. Deze bioscoop beschikt over 40 luxe fauteuils van waaruit genoten kan worden van de films op een groot scherm.
De geluidsinstallatie is in staat om Dolby Digital, DTS en THX geluid ten gehore te brengen via een state of the art 5.1 surround geluidsinstallatie met 5 speakers achter het scherm: links (1), rechts (5), center (3) en twee subwoofers (2 en 4). Het surround effect wordt compleet gemaakt met 12 surround speakers die links, rechts en achter de kijker zijn geplaatst (6).
De enthousiaste groep van filmfans onder onze leden schrijft onder de rubriek Kijken regelmatig artikelen in CVR Magazine, waar diverse wetenswaardigheden over film worden besproken.
Auditorium
In de oorspronkelijke kleine salon is het auditorium ondergebracht. Hier is een uitgebreide collectie geluidsdragers beschikbaar.De beheerder van de fonotheek behandelt in de rubriek Luisteren in CVR Magazine regelmatig een muziekaal onderwerp.
Wijnkelder
De wijnkelders van de club zijn gevestigd in het souterrain van de sociëteit. Hier wachten onze vermaarde wijnen in een ideale temperatuur en een volmaakte ruimte in alle rust op hun presentatie aan onze leden. Om de atmosfeer in de wijnkelder optimaal te kunnen bewaken is deze kelder uitsluiten toegankelijk voor de dienstdoende sommelier. In de rubriek
Drinken in CVR Magazine geven onze sommeliers uitleg over verschillende wijnen en overige dranken en daarnaast houden ze onder het kopje
Vinologie een lijst met verklaringen bij van de meest gebruikte termen binnen de vinologie.
Garage
Bij de bouw van de sociëteit is een groot deel van de kelder ingericht als garage. Hierin is plaats voor 15 personenauto's en één van onze drie medewerkers die in vaste dienst zijn van de Club zijn graag bereid uw auto in onze garage te parkeren en desgewenst weer voor te rijden. Deze vorm van valetparking is bij de service van de Club inbegrepen evenals de mogelijkheid om uw automobiel geheel te laten reinigen of een kleine beurt te laten uitvoeren in de werkplaats van onze club die in een bijgebouw achter de sociëteit gevestigd is. In deze werkplaats kan ook de restauratie van uw oldtimer plaats vinden. Wanneer u dat wenst kan dit geheel door de medewerkers van de Club gebeuren, maar wanneer u zelf de restauratie ter hand wil nemen is dit ook mogelijk. Onder het kopje Rijden op de website kunt u meer informatie vinden over verschillende bijzondere modellen of automerken.